Z dokumentów sądowych wynika, że ​​fundusze te zostały przekazane do panamskiego podmiotu o nazwie “Crypto Capital Corp” bez umowy. Warto nadmienić, że Tether nie jest jedynym stablecoinem opartym na dolarze. Na rynku francuski bank bpifrance przenosi rozliczenie z lch do eurex w przygotowaniu do brexitu pojawiły się również True USD (TUSD) czy Paxos Standard (PAX) czy wspomniany wcześniej USD Coin. Jednak na pewno jest jednym z pierwszych  stablecoinów, które zyskały dużą popularność i zasięg w świecie kryptowalut.

Jest to korzystne zarówno dla pożyczkobiorców, jak i pożyczkodawców, ponieważ użytkownicy mogą uzyskać pożyczki po znacznie niższych stawkach, niż gdyby korzystali ze zdecentralizowanych giełd. Jednocześnie inwestorzy długoterminowi mogą uzyskiwać odsetki od pożyczanych monet. Te pary pozwalają kupującym porównać wartość różnych zasobów cyfrowych. Na przykład para kryptowalut BTC / USDT poinformuje Cię, ile USDT równa się jednemu BTC. Stabilne monety, takie jak USDC, mogą być wykorzystywane do różnych celów, takich jak przechowywanie wartości, uzyskiwanie dostępu do rentowności rynkowej zapewnianej przez blockchain i płatności.

Pundi X (NPXS) – co musisz o nim wiedzieć? Opis kryptowaluty, historia, notowania, opinie

Firma wypuściła bowiem ostatnio na rynek stablecoina opartego na yuanie (CNHT). USDT jest handlowany na zdecydowanej większości giełd krypto na świecie. Reporterzy z Bloomberga, sprawdzając kolejne oskarżenia o to, że cena Tether była manipulowana na giełdzie Kraken, znaleźli dowody potwierdzające tę tezę.

Ugoda zawarta z prokuratorem generalnym Nowego Jorku wymusiła na firmie większą transparentność. Zgodnie z danymi na maj 2021 rezerwy Tethera składały się w 76% z gotówki i jej ekwiwalentów, w pozostałej części z obligacji i zabezpieczonych pożyczek. W efekcie można podsumować, że zabezpieczenia gotówką USD i jej natychmiast wymiennym ekwiwalentem wynosi połowę, a na drugą składają się inne zabezpieczenia. W roku 2019 roku giełda BitFinex, powiązana z Tetherem, została oskarżona o przejęcie około 850 milionów dolarów jej rezerw gotówkowych i wykorzystanie ich do spłaty inwestorów. Sprawa nie została do końca wyjaśniona, jednak Bitfinex i Tether zgodziły się zapłacić karę w wysokości 18,5 mln USD, co stanowi raczej symboliczną sankcję. Zwłaszcza podczas pierwszych dni operowania, cena USDT potrafiła okazać się zmienną, sięgając nawet $1.2.

USDT ma wolumen obrotu wynoszący 75 miliardów, wyższy niż pozostałe dwie waluty. Wolumen obrotu USDC wynosi 2,7 miliarda, a wolumen rynku stablecoinów Binance USD to 5,8 miliarda. wiadomości o gospodarce w indiach Całkowita podaż stablecoinów wynosi około 116 miliardów, wśród których USDT pozostaje największym stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej z całkowitą podażą w obiegu.

Wolumen Tether zaczął szybko rosnąć w sieci blockchain, a transakcje USDT przechodziły przez tajwańskie banki, które następnie przekazywały transakcje do Wells Fargo. Tether używa Proof Of Reserves, co oznacza, że w każdym momencie ich rezerwy będą równe lub większe niż liczba Tether w obiegu. Z drugiej strony, kwestie prawne, regulacyjne lub te związane z zaufaniem mogą zmniejszyć popyt na USDT.

Tether (USDT) z kolejnym rekordem – 4. miejsce w rankingu kapitalizacji

Chociaż istnieją dziesiątki różnych stablecoinów, trzy najpopularniejsze to USDT, USDC i BUSD. Przyszłość rysuje się świetlanie dla posiadaczy stablecoina, ponieważ ta waluta może oferować powszechną metodę płatności, aby obniżyć koszty przetwarzania danych i przelewów międzynarodowych. Co więcej, banki mogą również używać stablecoinów, aby zminimalizować zagrożenie problemami cyfrowymi. Co więcej, Urząd Kontrolera Waluty Skarbu USA wydał wytyczne dla banków dotyczące korzystania z stablecoinów, takich jak płatności USDC i publiczne blockchainy w bankowości.

Bitget – szybko rozwijająca się giełda kryptowalut oraz lider w social tradingu

Jedynym sposobem na jej zdobycie jest poprzez zakup na giełdzie kryptowalut. Ze względu na stabilność USDT, inwestorzy mogą przechowywać swoje cyfrowe aktywa podobnie jak zwykłe waluty fiat, ale jednocześnie mogą łatwo je wymieniać na inne waluty na rynku kryptowalut. Tether (USDT) to cyfrowy token oparty na blockchain pełniący role stable-coina, odzwierciedlającego kurs dolara amerykańskiego (USD), co oznacza, że 1 USDT zawsze powinien być warty 1 USD. Tether jest emitowany przez spółkę Tether Ltd. w wielomilionowych transzach, a jego kapitalizacja nie przekłada się na wzrosty wartości tokenu, który zawsze kosztuje w przybliżeniu 1 USD.

Firma jest zarejestrowana w Hongkongu, ale posiada liczne biura w Stanach Zjednoczonych. Tether jest ściśle powiązany z Bitfinexem, który zajmuje trzecią co do wielkości giełdę kryptowalut (według objętości) na świecie. Tether był początkowo oparty na ekosystemie Blockchain Bitcoin, ale w czerwcu 2017 roku przeszedł do ekosystemu blockchain Litecoin. Miejscu kryptowalut na świecie, z limitem rynkowym wynoszącym 2 miliardy dolarów amerykańskich.

Jak i gdzie kupić Bitcoina (BTC)? Najlepsze opcje w 2022 roku

Został stworzony, aby przyspieszyć transfer środków i zmniejszyć zmienność związaną z Bitcoinem i innymi kryptowalutami. Stablecoiny to kryptowaluty, których wartość jest powiązana ze stabilnym aktywem, głównie walutą fiducjarną. Tether (USDT), USD Coin (USDC) i Binance USD (BUSD) to trzy najpopularniejsze monety typu stablecoin pod względem łącznej kapitalizacji rynkowej. Stablecoins umożliwiają szybsze, tańsze i bezpieczniejsze transakcje bez ograniczeń związanych z tradycyjną bankowością, takich jak ograniczenia lokalizacyjne i brak usług finansowych w czasie wakacji. W 2017 roku Tether przeszedł włamanie, w wyniku którego skradziono tokeny o wartości ponad 31 milionów dolarów. Po tym wydarzeniu firma nie przeprowadziła audytu, który miał zapewnić, że nadal będzie miała wystarczające rezerwy.

Stały się one ważną częścią ekosystemu kryptowalut, ponieważ w przeciwieństwie do pozostałych aktywów cyfrowych są odporne na wahanie wartości. Mimo zatrzęsienia nowych projektów Tether nadal bije rekordy popularności na tle innych kryptowalut. Obecnie największą konkurencję dla USDT jest USD Coin (USDC), uznawany za drugi co do wielkości pod względem kapitalizacji rynku. Według Harvard Business Review„Prawdziwe stablecoiny to nieoprocentowane monety zaprojektowane w celu utrzymania stabilnej wartości w stosunku do waluty referencyjnej, na przykład dolara amerykańskiego”.

Wykres oraz notowania Tether

Sam projekt napotkał kolejną przeszkodę, ponieważ niezbędny audyt mający na celu zapewnić utrzymanie rezerwy w świecie rzeczywistym nigdy się nie odbył! Zamiast tego ogłoszono, że firma rozstaje się z opcją audytorską, co skutkowała wniesieniem pozwów. Każdy wyemitowany Tether (USDT) jest wspierany przez aktywa o wartości jednego dolara amerykańskiego. Wszystkie Tether zostały początkowo wyemitowane na Bitcoin blockchain poprzez protokół Omni Layer, ale teraz mogą być emitowane na każdym łańcuchu, który Tether obecnie obsługuje.

Token Tether jest emitowany na różnych łańcuchach bloków, takich jak Bitcoin (zarówno protokół Omni, jak i Liquid Protocol), Ethereum, EOS i Tron (TRC-20). Ponieważ prawdopodobnie ufasz platformie do zarządzania Twoim DOT, powinieneś wybrać renomowaną usługę z osiągnięciami w zakresie bezpieczeństwa i opieki. Jako takie, są one najbardziej odpowiednie do przechowywania mniejszych kwot lub dla bardziej doświadczonych wzrost cen chińskich fabryk, wskazują na ciągłe odzyskiwanie z covid-19 wpływ traderów. Typ portfela Tether (USDT), który wybierzesz, będzie prawdopodobnie zależał od tego, do czego chcesz go używać i ile zamierzasz przechowywać tej waluty. Celem bloga jest adaptacja kryptowalut, a wszystkie zaprezentowane przykłady i porady nie są poradą inwestycyjną. Analizując historię kryptowalut na przestrzeni kilkunastu lat można dość do wniosku, że jest to sektor wyjątkowo sinusoidalny.

Upadek tego systemu jest uznawany za jedną z głównych przyczyn trwającej bessy na rynku kryptowalut. Tether pozostaje jednym z najpopularniejszych stablecoinów na rynku, zapewniając jednocześnie płynność dla transakcji o wartości milionów dolarów każdego dnia. Tether jest powiązany z dolarem amerykańskim, utrzymując go w rezerwie i wystawiając token kryptowaluty za każdego dolara rezerwowego. Kurs wymiany wynosi 1 USDT do 1 USD Tether może być przechowywany jako środek wymiany i ma ustaloną jednostkę rozliczeniową, taką samą jak tradycyjny pieniądz papierowy. Około 31 milionów tokenów USDT zostało skradzionych z Tether w listopadzie 2017 roku. Od 19 grudnia 2017 roku ponownie uruchomiono ograniczone usługi portfelowe i rozpoczęto przetwarzanie zaległych transakcji.

Jaka będzie przyszłość Tether USDT?

Kupowanie USDT jest proste, wystarczy odwiedzieć stronę Kriptomat jak kupić Tether i wybrać preferowaną metodę płatności. Tether nie obsługuje natywnie stakingu.Użytkownicy mogą znaleźć staking dostępny poprzez dApps, które używają USDT. Część tokenów USDT występuje w postaci kontraktów ERC20, opartych na blockchainie Ethereum, który jest obecnie najbardziej popularny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

العربية